i'd just like to present the 1999 draft for you... i didn't realize this before i read it today. twas amazed...
1. Tampa Bay, Josh Hamilton, rf-lhp, Athens Drive HS, Raleigh, N.C.
2. Florida, Josh Beckett, rhp, Spring (Texas) HS.
3. Detroit, Eric Munson, c, Southern California, San Diego.
4. Arizona, Corey Myers, ss, Desert Vista HS, Phoenix.
5. Minnesota, Brandon Garbe, of, Moses Lake (Wash.) HS.
6. Montreal, Josh Girdley, lhp, Jasper (Texas) HS.
7. Kansas City, Kyle Snyder, rhp, North Carolina, Sarasota, Fla.
8. Pittsburgh, Robert Bradley, rhp, Wellington (Fla.) Community S.
9. Oakland, Barry Zito, lhp, Southern California, El Cajon, Calif.
10. Milwaukee, Ben Sheets, rhp, Northeast Louisiana, St. Amant, La.
11. Seattle, Ryan Christiansen, c, Arlington HS, Riverside, Calif.
12. Philadelphia, Brett Myers, rhp, Englewood HS, Jacksonville, Fla.
13. Baltimore, Mike Paradis, rhp, Clemson, Auburn, Mass.
14. Cincinnati, Ty Howington, lhp, Hudson's Bay HS, Vancouver, Wash.
15. Chicago White Sox, Jason Stumm, rhp, Centralia (Wash.) HS.
16. Colorado, Jason Jennings, rhp, Baylor, Mesquite, Texas.
17. Boston (from Anaheim for Mo Vaughn), Eric Asadoorian, of, Northbridge HS, Whitinsville, Mass.
18. Baltimore (from St. Louis for Eric Davis), Richard Stahl, lhp, Newton HS, Covington, Ga.
19. Toronto, Alexis Rios, 3b, San Pedro Martin HS, Guaynabo, Puerto Rico.
20. San Diego (from Los Angeles for Kevin Brown), Vince Faison, cf, Toombs County HS, Lyons, Ga.
21. Baltimore (from Texas for Rafael Palmeiro), Larry Bigbie, rf, Ball State, Hobart, Ind.
22. Chicago White Sox (from New York Mets for Robin Ventura), Matthew Ginter, rhp, Mississippi State, Winchester, Ky.
23. Baltimore (from Cleveland for Roberto Alomar), Keith Reed, rf, Providence College, Yarmouth, Mass.
24. San Francisco, Kurt Ainsworth, rhp, LSU, Baton Rouge, La.
25. Kansas City (from Boston for Jose Offerman), Robert MacDougal, rhp, Wake Forest, Mesa, Ariz.
26. Chicago Cubs, Ben Christensen, rhp, Wichita State, Goddard, Kan.
27. New York Yankees, David Walling, rhp, Arkansas, Lakeside, Calif.
28. San Diego, Gerik Baxter, rhp, Woodsway HS, Edmonds, Wash.
29. San Diego (from Houston for Ken Caminiti), Omar Ortiz, rhp, Texas-Pan American, Brownsville, Texas.
30. St. Louis (from Atlanta for Brian Jordan), Chance Caple, rhp, Texas A&M, Southlake, Texas.
52. Tampa Bay, Carl Crawford, CF, Jefferson Davis HS, Houston
53. Florida, Terence Byron, RHP, Indian River CC
54. Kansas City, Brian Sanches, RHP, Lamar
55. Houston, James Perez, C, Seymour (Conn.) HS
56. Minnesota, Robert Bowen, C, Homestead HS, Fort Wayne, Ind.
57. Montreal, Brandon Phillips, 2B, Redan HS, Stone Mountain, Ga.
58. Kansas City, Wesley Obermueller, RHP, Iowa
59. Pittsburgh, Ryan Doumit, C, Moses Lake (Wash.) Sr HS
60. Oakland, Ryan Ludwick, OF, UNLV
61. Milwuakee, Joshua Johnson, C, Seminole St. College
62. San Francisco, John Thomas, LHP, Ernest Righetti HS, Orcutt, Calif.
63. Philadelphia, Jason Cooper, RF, Moses Lake (Wash.) Sr HS
64. Chicago (AL), Jonathan Wright, RHP, Arkansas
65. Cincinnati, Benjamin Broussard, 1B, McNeese St.
66. Chicago (AL), William Hill, SS, Miami
67. Colorodo, Ryan Kibler, RHP, King HS, Temple Terrace, Fla.
68. Anaheim, John Lackey, RHP, Grayson County College
69. Los Angeles, Brennan King, 3B, Oakland HS, Murfreesboro, Tenn.
70. Toronto, Michael Snyder, 3B-SS, Rueben Ayala HS, Chino Hills, Calif.
71. Arizona, Jeremy Ward, RHP, California St. U.
72. Texas, Nicholas Regilio, RHP, Jacksonville
73. New York (NL) Neal Musser, LHP, Benton Central Jr-Sr HS, Otterbein, Ind.
74. Cleveland, Will Hartley, C, Bradford HS, Starke, Fla.
75. San Francisco, Jack Taschner, LHP, Wisconsin
76. Boston, Mathew Thompson, RHP, Timberline HS, Boise, Idaho
77. Chicago (NL), Michael Mallory, CF, Dinwiddie (Va.) County Sr HS
78. New York (AL), Gary Winrow, CF, Bishop Verot HS, Fort Myers, Fla.
79. San Diego, Alberto Concepcion, 1B, El Segundo (Calif.) HS
80. Houston, Travis Anderson, RHP, Washington
81. Atlanta, Mattaues Butler, RHP, Hattiesburg (Miss.) HS
85. Tampa Bay, Douglas Waechter, RHP, Northeast Senior HS, St. Petersburg, Fla.
86. Florida, Joshua Wilson, SS, Mount Lebanon HS, Pittsburgh
87. Detroit, James Jenkins, 1B-3B, William T Dwyer HS, Jupiter, Fla.
88. Boston, Richard Rundles LHP, Jefferson County HS, New Market, Tenn.
89. Minnesota, Justin Morneau, C, New Westminster (B.C.)
90. Montreal, Andrew McMillan, C, El Dorado HS, Placentia, Calif.
91. Kansas City, Enrique Bengochea, RHP, Christopher Columbus HS, Miami
92. Pittsburgh, Gordon Weston, RF-CF, Solon (Ohio), HS
93. Oakland, Jorge Soto, C, Troy St.
94. Milwaukee, Ruddy Lugo, RHP, Xaverian HS, Brooklyn, N.Y.
95. Seattle, William Bloomquist, SS, Arizona St.
96. Philadelphia, Russell Jacobson, C, Miami
97. Seattle, Sheldon Fulse, SS, George Jenkins HS, Bartow, Fla.
98. Cincinnati, Brandon Love, RHP, Viola (Ark.) HS
99. Chicago (AL), Jon Rauch, RHP, Morehead St.
100. Colorado, Joshua Bard, C, Texas Tech
101. Anaheim, Philip Wilson, RHP, Poway HS, Ramona, Calif.
102. St. Louis, Brent Cook, RHP, Oregon St.
103. Toronto, Matthew Ford, LHP, Taravella HS, Tamarac, Fla.
104. Baltimore, Jonathan Kessick, C, Ball St.
105. Texas, Hank Blalock, SS, Rancho Bernardo HS, San Diego
106. New York (NL), Jeremy Griffiths, RHP, Toledo
107. Cleveland, Eric Johnson, RF, Western Carolina
108. San Francisco, Sean McGowan, 1B, Boston College
109. Boston, Antron Seiber, CF, Independence (La.) HS
110. Chicago (NL), Ryan Gripp, SS, Creighton
111. New York (AL), Alex Graman, LHP, Indiana St.
112. San Diego, Joshua Vitek, RHP, Fayetteville (Texas) HS
113. Houston, James Barrett, RHP, Fort Hill HS, Cumberland, Md.
114. Atlanta, Patrick Manning, SS, Mater Dei HS, Anaheim Hills, Calif.
115. Tampa Bay, Alexander Santos, RHP, Miami
116. Florida, Dominic Woody, C, Washington
117. Detroit, Cody Ross, RF-CF, Carlsbad (N.M.) HS
118. Texas, Kevin Mench, RF, Delaware
119. Minnesota, Jeffrey Randazzo, LHP, Cardinal O'Hara HS, Broomal, Pa.
120. Montreal, Matthew Cepicky, LF, Southwest Missouri St.
121. Kansas City, Mackeel Rodgers, SS, Miami Jackson HS, US Virgin Islands.
122. Pittsburgh, Justin Reid, RHP, California
123. Oakland, Keith Surkont, RHP, Williams
124. Milwaukee, Travis Horne, LHP, First Coast HS, Jacksonville, Fla.
125. Seattle, Vaughn Schill, SS, Duke
126. Philadelphia, Brad Pautz, RHP, Minnesota
127. St. Louis, Benjamin Johnson, CF-RF, Germantown (Tenn.) HS
128. Cincinnati, Kenneth Lutz, RHP, Collinsville HS, Caseyville, Ill.
129. Chicago (AL), Brandon Sloan, RHP, Wichita St.
130. Colorado, Charles Crowder, LHP, Georgia Tech
131. Anaheim, Stanislaw Bukowski, RHP, Dunedin (Fla.) HS
132. St. Louis, James Journell, RHP, Illinois
133. Toronto, Brian Cardwell, RHP, Sapulpa HS, Kiefer, Okla.
134. Los Angeles, Joseph Thurston, SS, Sacramento CC
135. Texas, Christopher Jaile, C, Christopher Columbus HS, Miami
136. New York (NL), Angel Pagan, CF, Republica De Colombia, Rio Piedras, P.R.
137. Cleveland, Jeffrey Baker, SS, Gar-Field HS, Woodbridge, Va.
138. San Francisco, Jeremy Cunningham, RHP, California Poly
139. Boston, Rory Shortell, RHP, Madison HS, Portland, Ore.
140. Chicago (NL), Steven Smyth, LHP, Southern California
141. New York (AL), Robert Corrado, RHP, Oakwood HS, Dayton, Ohio
142. San Diego, Jason Moore, SS-2B, Texas
143. Houston, Jon Topolski, CF, Baylor
144. Atlanta, Sean Zumwalt, CF, East Forsyth Sr HS, Kernersville, N.C
145. Tampa Bay, Michael McClung, RHP, Greenbrier East HS, Lewisburg, W.Va.
146. Florida, Nathan Robertson, LHP, Wichita St.
147. Detroit, Dayle Campbell, RF, Los Angeles Pierce JC
148. San Diego, Christopher Heck, LHP, Clemson
149. Minnesota, Edward Schoening, RHP, Auburn
150. Montreal, Patrick Collins, RHP, St. John's
151. Kansas City, Kenneth Harvey, 1B, Nebraska
152. Pittsburgh, James House, C, Seabreeze HS, Ormond Beach, Fla.
153. Oakland, Darin Moore, RHP, Pacific
154. Milwaukee, Dustin Lansford, RHP, McLennan CC
155. Seattle, Clinton Nageotte, RHP, Brooklyn (Ohio) HS
156. Philadelphia, Joseph Saunders, LHP, West Springfield HS, Springfield, Va.
157. Texas, Andres Cavazos, RHP, Brazoswood HS, Clute, Texas
158. Cincinnati, Michael Esposito, RHP, Cimarron-Memorial HS, Las Vegas
159. Chicago (AL), Joshua Stewart, LHP, Memphis
160. Colorado, Christopher Testa, CF, Palmdale (Calif.) HS
161. Anaheim, Vincent Lacorte, RHP, San Jose St.
162. St. Louis, Melvin Williams, CF, Rice
163. Toronto, Scott Porter, RHP, Jacksonville
164. Los Angeles, Philip Devey, LHP, Southwestern Louisiana
165. Texas, Victor Hillaert, RHP, Shippensburg
166. New York (NL), Nicholas James, RHP, Allan Hancock College
167. Cleveland, Curtis Gay, 1B, Oklahoma City U.
168. San Francisco, Ryan Cox, RHP, Southern Illinois
169. Boston, Gregory Montalbano, LHP, Northeastern
170. Chicago (NL), Todd Deininger, RHP, Joliet (Ill.) Township HS
171. New York (AL), Thomas Taylor, SS, South Alabama
172. San Diego, Michael Thompson, RHP, Lamar (Colo.) HS
173. Houston, Michael Gallo, LHP, California St. U.
174. Atlanta, Matthew McClendon, RHP, Florida
175. Tampa Bay, Eric Henderson, LHP, Santa Fe CC
176. Florida, Charles Frazier, RF, Toms River HS, South Toms River, N.J.
177. Detroit, Brant Ust, 3B, Notre Dame
178. Arizona, Justin Maureau, LHP, Highlands Ranch (Colo.) HS
179. Minnesota, Brian Wolfe, RHP, Servite HS, Anaheim, Calif.
180. Montreal, Dominick Ambrosini, LF, Connetquot HS, Ronkonkoma, N.Y.
181. Kansas City, Ryan Baerlocher, RHP, Lewis & Clark
182. Pittsburgh, Barry Barns, CF, Duquesne
183. Oakland, Mario Ramos, LHP, Rice
184. Milwaukee, Mark Ernster, SS, Arizona St.
185. Seattle, Joseph Putz, RHP, Michigan
186. Philadelphia, Daniel Tosca, C, Durant HS, Seffner, Fla.
187. Baltimore, Erik Bedard, LHP, Norwalk Comm Tech
188. Cincinnati, Ronald Leflore, CF, Pinellas Park (Fla.) Sr HS
189. Chicago (AL), David Sanders, LHP, Barton County CC
190. Colorado, Roney Johnson, RHP, Woodcreek HS, Antelope, Calif.
191. Anaheim, Dustin Bergman, LHP, Hawaii
192. St. Louis, Joshua Teekel, RHP, Belaire HS, Greenwell Springs, La.
193. Toronto, David Hanson,, RHP, Richland (Wash.) HS
194. Los Angeles, Shane Victorino, CF, St. Anthony HS, Wailuku, Hawaii
195. Texas, Aaron Harang, RHP, San Diego St.
196. New York (NL), Tyler Parker, C, Lassiter HS, Marietta, Ga.
197. Cleveland, Shane Wallace, LHP, Newman Smith HS, Carrollton, Texas
198. San Francisco, Ryan Pene, OF, Dixie College
199. Boston, Jon Kail, CF, Baldwin HS, Pittsburgh
200. Chicago (NL), Benjamin Shaffar, RHP, Kentucky
201. New York (AL), Reggie Laplante, RHP, Cegep Ahuntsic College
202. San Diego, Blair Dehart, RHP, James Madison
203. Houston, Jason Lane, LF, Southern California
204. Atlanta, Andrew Brown, RHP, Trinity Christian Academy, Deltona, Fla.
205. Tampa Bay, Andrew Beinbrink, 3B, Arizona St.
206. Florida, Jacob Laidlaw, SS, Cheyenne HS, Las Vegas
207. Detroit, Timothy Kalita, LHP, Notre Dame
208. Arizona, Ryan Owens, SS, California St. U.
209. Minnesota, Darren Ciraco, CF, Pelham Memorial HS, Pelham, N.Y.
210. Montreal, Cletis Boyer, SS, Largo HS, Bellir Beach, Fla.
211. Kansas City, James McAuley, C, Louisville
212. Pittsburgh, Matthew Schneider, CF, North Florida
213. Oakland, Joshua Hochgesang, 3B, Stanford
214. Milwaukee, Jeffrey Robinson, RHP-1B, Southwestern Louisiana
215. Seattle, Michael Davies, LHP, Westview HS, Beaverton, Ore.
216. Philadelphia, David Gil, RHP, Miami
217. Baltimore, David Farren, RHP, Texas HS, Texarkana, Texas
218. Cincinnati, Okorie Barrow, CF, Clarke Central HS, Athens, Ga.
219. Chicago (AL), Michael Patten, RHP, Tecumseh (Okla.) HS
220. Colorado, Carlos Figueroa, SS, Hilberto Concepcion, Carolina, P.R.
221. Anaheim, Alan Wawrzyniak, RHP, Philadelphia Textile
222. St. Louis, Covelli Crisp, 2B, Los Angeles Pierce JC
223. Toronto, Robert Nunley, RHP, Englewood Senior HS, Jacksonville, Fla.
224. Los Angeles, Jose Escalera, RF, Carlos Escobar Lopez, Loiza, P.R.
225. Texas, Luz Portobanco, RHP, Miami Senior HS
226. New York (NL), Rodney Nye, 3B, Arkansas
227. Cleveland, Daylon Monette, LF-CF, Ab Miller HS, Fontana, Calif.
228. San Francisco, Joe Jester, SS, Arkansas
229. Boston, Richard Carroll, 1B, Venice (Fla.) HS
230. Chicago (NL), Michael Dzurilla, 2B, St. John's
231. New York (AL), George Phillips, SS, Alabama
232. San Diego, John Scheschuk, 1B, Texas A&M
233. Houston, Nick Roberts, RHP, Southern Utah
234. Atlanta, Brett Evert, RHP, North Salem HS, Salem, Ore.
235. Tampa Bay, Ryan Gloger, LHP, Jesuit HS, Tampa, Fla.
236. Florida, Kevin Hooper, 2B, Wichita St.
237. Detroit, Anthony Ware, 3B, Hamilton HS, Los Angeles
238, Arizona, Christopher Capuano, LHP, Duke
239. Minnesota, Matthew Scanlon, 3B, Minnesota
240. Montreal, Luke Lockwood, LHP, Silverado HS, Victorville, Ca.
241. Kansas City, Eric Nelson, 2B, Baylor
242. Pittsburgh, Jonathan Searles, RHP, Huntington (Fla.) HS
243. Oakland, Charles Lehr RHP-C, Southern California
244. Milwaukee, David Pember, RHP, Western Carolina
245. Seattle, Terrmel Sledge, CF, California St. U.
246. Philadelphia, Jesse Thrasher, RHP, Benton HS, St. Joseph, Mo.
247. Baltimore, Matthew Tate, RHP, Holmes County HS, Bonifay, Fla.
248. Cincinnati, Ryan Lundquist, C, Arkansas
249. Chicago (AL), Dennis Ulacia, LHP, Monsignor Edward Pace HS, Hialeah, Fla.
250. Colorado, Gregory Catalanotte, RF, Florida
251. Anaheim, Aaron Franke, RHP, Owens CC
252. St. Louis, Shawn Schumacher C-3B, Texas A&M
253. Toronto, Ryan McCullem, LHP, David Hickman Sr HS, Columbia, Mo.
254. Los Angeles, Thomas Nall, RHP, Schaumburg (Ill.) HS
255. Texas, Joshua Rahrer, RHP, Emmett (Idaho) HS
256. New York (NL), Forrest Lawson, CF, Rogers HS, Puyallup, Wash.
257. Cleveland, Devin Rogers, RHP, Nicholls St
258. San Francisco, Kevin Vent, RHP, Arkansas
259. Boston, Andrew Heimbach, RHP, Mount Vernon Nazarene
260. Chicago (NL), Dustin Pate, RHP, Daniel HS, Clemson, S.C.
261. New York (AL), Scott Oliver, RHP, College of Charleston
262. San Diego, Todd Donovan, CF, Siena
263. Houston, Christopher Sampson, SS, Texas Tech
264. Atlanta, Christerson Spencer, RHP, Humble (Texas) HS
265. Tampa Bay, Daniel Ortiz, 1B, Hemet HS, Nuevo, Calif.
266. Florida, Benjaman Hickman, RHP, Louisiana Tech
267. Detroit, Casey Rowe, RHP, Fresno St.
268, Arizona, Matthew Kata, SS, Vanderbilt
269. Minnesota, Grant Gregg, LHP, McLennan CC
270. Montreal, Brandon Watson, 2B, Westchester HS, Inglewood, Calif.
271. Kansas City, Mark Ellis, SS, Florida
272. Pittsburgh, Shane Wright, RHP, Texas Tech
273. Oakland, Kirk Asche, RF, Jacksonville
274. Milwaukee, Matthew Tindell, C, Avon Park (Fla.) HS
275. Seattle, Steven Kent, LHP, Florida International
276. Philadelphia, Julio Collazo, SS, Mississippi Delta JC
277. Baltimore, Peter Shier, SS, Hilliard Davidson HS, Columbus, Ohio
278. Cincinnati, Casey Bookout, 1B, Oklahoma
279. Chicago (AL), Corwin Malone, LHP, Thomasville (Ala.) HS
280. Colorado, Colin Young, LHP, Fordham
281. Anaheim, Brian Specht, SS, Thomas Doherty HS, Colorado Springs, Colo.
282. St. Louis, Paul Thames, SS, Rice
283. Toronto, Joshua Holliday C-3B, Oklahoma St.
284. Los Angeles, Jonathan Berry, RHP, Newberry
285. Texas, Brett Cadiente, OF, Arizona St.
286. New York (NL), Wayne Lydon, CF, Valley View HS, Jessup, Pa.
287. Cleveland, Stephen Cowie, RHP, Duke
288. San Francisco, Joshua Cook, SS, Yuba College
289. Boston, Richard Thoms, RHP, Mississippi St.
290. Chicago (NL), Christopher Curry, C, Mississippi St.
291. New York (AL), Jeffrey Leaumont, 1B, LSU
292. San Diego, John Puccinelli, 3B, Notre Dame HS, Toluca Lake, Calif.
293. Houston, Jonathan Helquist, SS, University Christian HS, Jacksonville, Fla.
294. Atlanta, Angelo Burrows, CF, Miami Killian HS, Miami
295. Tampa Bay, Nathan Cromer, LHP, Lincoln HS, Des Moines, Iowa
296. Florida, Scott Goodman, LF, Arizona St.
297. Detroit, Jerrod Fuell, RHP, Palo Verde HS, Tucson, Ariz.
298, Arizona, Matthew Abram, 3B, Chaparral HS, Scottsdale, Ariz.
299. Minnesota, James Caine, RHP, St. Charles (Ill.) HS
300. Montreal, Grant Dorn, RHP, North Carolina St.
301. Kansas City, Jesse Kurtz-Nicholl, LHP, Rice
302. Pittsburgh, Jeremy Sickles, C, California St. U.
303. Oakland, Justin Sobchuk, RHP, Sehome HS, Bellingham, Wash.
304. Milwaukee, Benjamin Hendrickson, RHP, Bloomington Jefferson (Minn.) HS
305. Seattle, Justin Smith, LHP, Alabama
306. Philadelphia, Marlon Byrd C-3B, Georgia Perimeter College
307. Baltimore, Octavio Martinez, C, Bakersfield College
308. Cincinnati, Scott Dunn, RHP, Texas
309. Chicago (AL), Matthew Guerrier, RHP, Kent
310. Colorado, Sean Daly, C, Golden West HS, Visalia, Calif.
311. Anaheim, Robb Quinlan, SS-LF, Minnesota
312. St. Louis, Kevin Sprague, LHP, McNeese St.
313. Toronto, Robert Cosby, SS, Academia Bautista, Rio Piedras, P.R.
314. Los Angeles, Lamont Matthews, OF, Oklahoma St.
315. Texas, Jason Bryan, CF, New Utrecht HS, Brooklyn, N.Y.
316. New York (NL), Prentice Redman, CF, Bevill St.
317. Cleveland, Fernando Cabrera, RHP, Discipulos De Cristo HS, Toa Baja, P.R.
318. San Francisco, Anthony Yacco, RHP, Mahopac (N.Y.) HS
319. Boston, Brian Wiese, RF, Mississippi St.
320. Chicago (NL), James Deschaine, SS, Brandeis
321. New York (AL), Bradley Ticehurst, CF, Southern California
322. San Diego, Todd Shiyuk, LHP, Alabama-Huntsville
323. Houston, Gregory Dobbs, 3B, California St. U.
324. Atlanta, Bryan Cetani, LHP, Deep Valley Christian HS, Ukiah, Calif.
325. Tampa Bay, Jason Cromer, LHP, Lincoln HS, Des Moines, Iowa
326. Florida, Randall Messenger, RHP, Sparks (Nev.) Senior HS
327. Detroit, Erick Burke, LHP, Houston
328, Arizona, Benjamin King, LHP, Grapevine (Texas) HS
329. Minnesota, Michael Prochaska, LHP, Leesville Road HS, Raleigh, N.C.
330. Montreal, David LutzLf Monte Vista HS, Spring Valley, Calif.
331. Kansas City, Edwin Franco, LHP, Florida International
332. Pittsburgh, Craig Munroe, 1B, Maryland
333. Oakland, Michael Wenner, CF, Rider
334. Milwaukee, William Ford, OF, Rice
335. Seattle, H H Wayne, RHP, Columbia
336. Philadelphia, Richard Legette, RHP, Stratford HS, Summerville, S.C.
337. Baltimore, Kraig Brinkman, RHP, Napa (Calif.) HS
338. Cincinnati, John Darnell, LHP, Tarleton St.
339. Chicago (AL), Alec Holifield, RHP, Stranahan HS, Fort Lauderdale, Fla.
340. Colorado, Christopher Moore, SS, Western Carolina
341. Anaheim, Chris Barski, C, New Mexico St.
342. St. Louis, Aaron Davidson, 2B, Cuesta College
343. Toronto, Charles Kegley, RHP, Okaloosa Walton CC
344. Los Angeles, Eric Junge, RHP, Bucknell
345. Texas, Justin Echols, RHP, Greenway HS, Phoenix
346. New York (NL), Joseph Cole, RHP, Texas Pan American
347. Cleveland, Monte Mansfield, RHP, Hesperia (Calif.) HS
348. San Francisco, Jeffrey Verplancke, RHP, California St. U.
349. Boston, Kregg Jarvais, C, Maine
350. Chicago (NL), Timothy Lavery, LHP, Illinois
351. New York (AL), Jeffrey Moye, RHP, Seminole JC
352. San Diego, Brian Adams, LHP, Clemson
353. Houston, Kristopher Kann, RHP, Mansfield
354. Atlanta, Hector Trevino, LHP, Andrews (Texas) HS
355. Tampa Bay, Jorge Maduro, C, Monsignor Edward Pace HS, Miami
356. Florida, Angel Sanchez, C, Vineland HS, Vineland, N.J.
357. Detroit, Daniel Davis, CF, Osceola Senior HS, Kissimmee, Fla.
358, Arizona, Douglas Devore, OF, Indiana
359. Minnesota, Kevin Johnson, RHP, California
360. Montreal, Brian Stavisky, CF, Port Allegany (Pa.) HS
361. Kansas City, Anthony Cogan, LHP, Stanford
362. Pittsburgh, James Langston, 3B-OF, Georgia St.
363. Oakland, Jason Garthwaite, OF, Kent Meridan HS, Kent, Wash.
364. Milwaukee, Frank Wagner, LHP, Minnesota
365. Seattle, Larry Brown, OF, San Fernando (Calif.) HS
366. Philadelphia, Brian Bush, CF, Michigan
367. Baltimore, Bradley Rogers, RHP, Wellington Sec., Nanaimo, Can.
368. Cincinnati, Joshua Spoerl, 3B, Texas
369. Chicago (AL), Derek Stanley, CF, North Florida JC
370. Colorado, Craig House, RHP, Memphis St.
371. Anaheim, Michael O'Keefe, CF, Providence
372. St. Louis, Brent Spooner, C, Central Florida
373. Toronto, Christopher Weekly, SS, New Mexico St.
374. Los Angeles, Joshua Dalton, SS, LSU
375. Texas, Michael Scuglik, LHP, Xavier
376. New York (NL), Paul Viole, RHP, Seton Hall
377. Cleveland, Francis Finnerty, C, Wellington Community HS, West Palm Beach, Fla.
378. San Francisco, Ronald Merrill, SS, Tampa
379. Boston, Jon Ford, CF, Dallas Baptist
380. Chicago (NL), Lavalroe Cash, LF, Stephens County School, Toccoa, Ga.
381. New York (AL), Louis Witte, RHP, Xavier
382. San Diego, Brian Ward, 3B, North Carolina St.
383. Houston, Royce Huffman, 3B, Texas Christian
384. Atlanta, Benjamin Kozlowski, LHP, Santa Fe CC
385. Tampa Bay, Jason Pruett, LHP, Brookhaven College
386. Florida, Bryan Moore, RHP, Houston
387. Detroit, Kevin Jackson, 3B, North Florida
388, Arizona, Jesse Harper, RHP, Brazoswood HS, Clute, Texas
389. Minnesota, Seth Morris, RF, Hamilton (Ohio) HS
390. Montreal, Christopher Humrich, RHP, Armstrong Atlantic St.
391. Kansas City, Gregg Raymundo, 3B, Pepperdine
392. Pittsburgh, Joshua Hudnall, SS, Ouachita Christian School, Monroe, La.
393. Oakland, Jason Pomar, RHP, South Carolina
394. Milwaukee, Terry Mayo, CF, Eastern Guilford HS, Greensboro, N.C.
395. Seattle, Justin Leone, SS, St. Martins College
396. Philadelphia, Frank Brooks, LHP, St. Peter's
397. Baltimore, Drew Hassler, RHP, Arcadia HS, Phoenix
398. Cincinnati, Travis Wong, 1B, Timberline HS, Boise, Idaho
399. Chicago (AL), Casey Rogowski, LF, Catholic Central HS, Livonia, Mich.
400. Colorado, Richard Cercy, RHP, Morehead St.
401. Anaheim, Alfredo Amezaga, SS, St. Petersburg JC
402. St. Louis, Jose Albert Pujols, 3B, Maple Woods CC
403. Detroit, Darko Milicic, C, Yugoslavia